Het avontuur begon op 14 november 2012, om precies te zijn. Destijds werkte Sébastien Boucquey, oprichter en hoofdontwerper van JOA, al 2 jaar aan de eerste ontwikkelingen van duurzaam meubilair en de eerste concepten. In zijn garage, met zijn gereedschap, begonnen de eerste projecten vorm te krijgen. Familie en vrienden konden genieten van de eerste prototypes.

Één leidend principe: duurzaamheid. De creaties zijn bedoeld om sterk en solide te zijn, buiten alle modegrillen om.
De eerste kernwaarde van JOA ontstaat: het bevorderen van een doordachte consumptie, in tegenstelling tot wegwerpproducten. Het meubilair is architecturaal en zo dicht mogelijk bij de behoeften van de klant. De eerste projecten worden gerealiseerd en er ontstaat een rode draad.
In september 2013 wordt Sébastien vergezeld door Olivier Doré, houtingenieur. Onder hun impuls wordt JOA geboren, aanvankelijk onder de naam Jo-a, om later definitief JOA te worden.

Hun verhaal? Een ontmoeting tijdens hun eerdere professionele ervaringen. Sébastien ontwikkelde kinderproducten in zijn bedrijf IOL, terwijl Olivier verantwoordelijk was voor het testen en produceren ervan in Indowoods.
Er ontstaat een klik, vertrouwen groeit, en het idee om samen te werken rond een gemeenschappelijk concept en gedeelde waarden begint vorm te krijgen.
Maar waarom JOA? Nee, het zijn niet de initialen van de oprichters. De naam komt gewoon van Vreugde (Joy), dat gevoel van voldoening dat ons doet geloven dat ons leven de juiste richting uitgaat.
Het grote avontuur begint!
Door de maanden en jaren heen zal Sébastien nieuwe ideeën en concepten voor duurzaam meubilair creëren en ontwikkelen. Zijn instinct voor mooie dingen, zijn inzicht in omgevingen en de specifieke wensen van onze klanten zullen hem ertoe brengen het probleem van opbergruimte in een ruimte volledig te herdenken.
De esthetiek van zijn creaties zal altijd in dienst staan van hun ergonomie. Duurzaam meubilair, vol details die onze klanten met plezier ontdekken of opnieuw ontdekken na verloop van tijd.
Aan zijn kant neemt Olivier de productie van de projecten volledig ter hand. De selectie van partners begint en wordt verfijnd naarmate de projecten vorderen. Het bestek wordt steeds duidelijker, de kwaliteit verbetert tot het gewenste resultaat is bereikt.
Deze partners zijn afkomstig uit Brussel, Wallonië en Vlaanderen. Ook zij dragen het JOA-project mee. Zoveel lokale, Belgische knowhow en talenten die volgens ons nog te weinig bekend zijn. Ze heten onder andere Bambootouch, Skiall, Lexiago en nog veel anderen. Elk met hun eigen specialiteit.

Al vanaf het begin van JOA is de circulatie in de ruimte een belangrijk element in onze creaties. De inspirerende natuur biedt ons de krommingen als antwoord op deze uitdaging. Interieurs winnen aan zachtheid en welzijn, perspectieven openen zich, een ziel komt tot leven.
Onze klanten getuigen: onze creaties hebben hun perceptie van hun ruimte volledig veranderd. Ze zouden nooit nog terug willen naar hoe het vroeger was.

JOA vandaag
Aangemoedigd door deze feedback groeit JOA. En geleidelijk komen de eerste medewerkers erbij. Eén voor één ontdekken ze JOA en nemen ze de waarden ervan in zich op. Ze brengen hun persoonlijkheden, ideeën en vaardigheden mee, of het nu achter hun scherm is om een concept voor een klant te creëren, aan de telefoon om onze oplossingen voor te stellen en de behoeften van iemand te bespreken, of in onze schrijnwerkerij om onze projecten tot leven te brengen.
En hier zijn we vandaag, ver verwijderd van Sébastiens garage. Ons aanbod is geëvolueerd doorheen de tijd en door de ontmoetingen. Meubilair is niet langer een kant-en-klare oplossing voor een specifieke behoefte. Het is de uiteindelijke oplossing geworden voor een breder concept dat rekening houdt met de architectuur van de ruimtes, de manier waarop onze klanten hun ruimte beleven, de circulatie en de ergonomie.

Vandaag bestaat JOA uit 2 gelukkige oprichters, 7 gemotiveerde medewerkers, een showroom in Brussel, een atelier in Eigenbrakel, talrijke voltooide projecten en nog zoveel te doen en te ontdekken…